09. červen 2016, 23:05

DĚTSKÝ DEN

V sobotu 4.6.2016 se brány našeho klubu otevřeli dětem a oslavě jejich krásného dne. Dlouho a důkladně jsme připravovali a chystali, aby si svůj sváteční den u nás užili, a doufáme, že jsme očekávání dětí i jejich rodičů naplnili.

Při vstupu vítala děti nevšední Karkulka s ještě nevšednějším vlkem a rozdávala perníčky, tyto pro děti upekly členky našeho klubu. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, k dovádění hrála pěkná hudba.

Pro děti byly samozřejmě připraveny hry, jako bylo skákání v pytli, prohazování míčku do psí tlamy, slalom na bránu s míčem a také si zde zkusili překážkovou dráhu a svou obratnost. Za každou soutěž je pak čekala sladká odměna. Při soutěžích a celý den doprovázeli děti a dělali jim společnost klauni, upíři a beruška. Velkou atrakcí pro děti byl skákací hrad, který byl neustále dětmi obsazen a neúprosně dobýván, avšak nájezdu zdárně odolal.

Nebyly bychom kynologickým klubem, aby se aktéry dění nestali i naši čtyřnozí přátelé. Děti si mohli pohladit canisterapeutické psy. Náš agility team si pro děti také přichystal několik ukázek. Největší zájem však vzbudily ukázky PČR ­ služební kynologie Břeclav – a to vyhledání a zadržení nebezpečného pachatele se střelbou.

Velkou atrakcí pro děti byla i Hasičská technika JSDH ­ Březí, policejní vozidlo Superb – Dálniční policie Podivín, záchranářský člun vodní záchrany Pavlov a vozidlo RZS ­ sanitky, děti byly zvídavé a hlavně všechna vozidla podrobily důkladné prohlídce. Hasiči pak dětem připravili nevšední zábavu v podobě nastříkané pěny, ve které se naši nejmenší výborně vyřádili.

A protože všechno to dovádění, děti vyhladoví, měli jsme pro ně připravené opékání špekáčků, malinovku a pizzu z pizzerie La Bašta – Mikulov, kdy toto vše měly zdarma.

Krásnou tečkou za celým dnem bylo létání v horkovzdušném balonu pana Bartoně z naší obce. Děti sledovali jeho nafukování a následně se mohli v koši vznést i několik metrů nad zem.

Den to byl opravdu vydařený, užili si ho, jak doufáme, především naši nejmenší společně s rodiči, ale i členové našeho klubu, kteří se podíleli na organizaci. Dětský den probíhal ve spolupráci s obcí Březí a samozřejmě za podpory sponzorů klubu. Všem patří obrovské díky a těšíme se příští rok opět na shledanou.

22. březen 2016, 07:59

Seminář motivace s Jiřím Ščučkou 2015

V kynologickém areálu Kerberos Březí v naší obci se o víkendu 19.–20. března uskutečnil jedinečný seminář pro majitele psů a jejich čtyřnohé přátele na téma ,,MOTIVACE,,. Školit bezmála pět desítek účastníků, mezi kterými nechyběli ani naši příznivci z obce, přijel specialista na výcvik jak sportovních, policejních, vojenských i asistenčních psů, trenér ČR roku 2014 Jiří Sčučka.

„Je propagátorem přirozené a pozitivní metody výcviku psů, zvířat a odborník na psí chování,“ řekla místopředsedkyně základní organizace Kerberos Březí Lucie Tykvartová a zároveň potvrdila všeobecnou spokojenost a vysokou úroveň semináře všech, kdo do Březí přijeli.

Další seminář s Jiřím Ščučkou, který bude na téma ,,PACHOVÉ PRÁCE PSŮ,, se uskuteční 28. – 30. října a to opět v kynologickém areálu Kerberos Březí v naší obci. „Březí je pro tyto semináře vybíráno záměrně, protože se pyšníme největším kynologickým areálem v Jihomoravském kraji, kdy se tak řadíme k republikové špičce. A taky vždy připravíme skvělý doprovodný program, kde samozřejmě nesmí chybět návštěva vinného sklepa a ochutnávka skvělých vín od místních vinařů, což účastníci z celé České republiky kvitují,“ uvedl organizátor setkání, předseda základní organice kynologického klubu Kerberos Březí David Džoganov a zároveň poděkoval všem, kdo se na přípravě a chodu semináře podíleli.

Výcvikové Hodiny

 • Středa: od 16:00(členové)
 • Sobota: od 16:00(členové)
 • Neděle:
  od 9:30 Kurz základní poslušnosti
  od 10:30 Členové

 • Změna časů vyhrazena

Kde přesně cvičák leží?

Cvičák se nachází v obci Březí, kdy na konci ulice Mládežnická před koupalištěm odbočíte vpravo u transformátoru na polní cestu a po pár metrech jste u cvičáku.

Sociální sítě

Kontakty

 • Moravskoslezský kynologický svaz
        Kynologický klub č.10421
        Kerberos Březí
        Pobočný spolek
        Březí 69181
 • GPS: 48.817793, 16.553221
 • Mapa zde
 • Kontakt
 • 724 594 259 Pouze SMS!
 • zko@kerberosbrezi.cz